پنج شنبه ٢٦ مهر ١٣٩٧
صفحه اصلی > اخبار 
العربیة | English
آخرین شماره ها


  چاپ        ارسال به دوست

سخنرانی آیت الله اعرافی در نمازجمعه مسجد استقلال

آیت الله اعرافی با حضور در نمازجمعه مسجد استقلال و اقامه نمازجمعه همراه با نمازگزارن برای نمازگزاران اندونزیایی سخنرانی نمود.

آیت الله اعرافی با ابراز خرسندی از دومین حضورش در بین نمازگزاران اندونزیایی، به جایگاه اندونزی اشاره کرد و گفت: مردم اندونزی مردمی متدین، مذهبی و پایبند و علاقه مند به اسلام و احکام نورانی آن هستند و این کشور را می توان کشوری تعقل گرا و معتدل و میانه رو دانست.

رئیس جامعه المصطفی، با اشاره به حضور مذاهب مختلف اسلامی در اندونزی و سایر کشورهای اسلامی، حفظ وحدت و اخوت بین پیروان مذاهب اسلامی را بسیار با اهمیت دانست و تصریح کرد: تنها کسانی که از تفرقه و تشدد امت اسلامی خشنود می شود و در این بین منتفع می گردد، جبهه استکبار است.

عضو جامعه مدرسین با تاکید بر نگاه دوستانه جمهوری اسلامی ایران به دولت و ملت اندونزی اظهار داشت: دوری مسافت، موجب نخواهد شد که علاقه و دوستی ما به مردم و کشور اندونزی کاهش یابد و علی رغم این دوری مسافت، ارتباط صمیمی بین دولت و مردم ما با مردم اندونزی برقرار است.

آیت الله اعرافی با اشاره به حمایت های ایران از فلسطین آن را دلیلی بر محبت و علاقه مردم ایران به همه مسلمانان دانست و گفت: امیدورام که کشورهای اسلامی در سایه وحدت و همدلی، پیش از پیش به یکدیگر نزدیک شوند.

در پایان سخنرانی نیز رئیس جامعه المصطفی سلام رهبر معظم انقلاب را به مردم اندونزی ابلاغ کرد.

لازم به توضیح است که دکتر علمی معاون آموزش جامعه المصطفی و دکتر سید مفید حسینی رئیس نمایندگی اندونزی و مدیران و معاونان نمایندگی المصطفی و نیز دکتر ابراهیمیان، آیت الله اعرافی را همراهی می کردند


٠٩:١٦ - 1393/04/05    /    شماره : ٥١٢٦٧    /    تعداد نمایش : ٩٤٣خروج
تمام امتیازات متعلق به مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعة المصطفی العالمیه است.