دوشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار 
العربیة | English
آخرین شماره ها


  چاپ        ارسال به دوست

گزارشی از برگزاری دهمین اجلاس سالانه اساتید مشهد

معاونت آموزش جامعه المصطفی مشهد دهمین اجلاس سالانه اساتید این مرکز را با حضور «حجت الاسلام والمسلمین مهدوی مهر»، رئیس مجتمع آموزش عالی مشهد، معاونان، مدیران و اساتید و خانواده هایشان برگزار نمود.

در این اجلاس ابتدا «حجت الاسلام محمدرضا کمیلی»، معاون آموزش جامعه المصطفی مشهد ضمن تقدیر و تشکر از اساتید خواهر و برادر با تاکید بر نقش برجسته و مهم جامعه المصطفی در بین حوزه های علمیه و مجامع دانشگاهی گفت: جامعه المصطفی جایگاه بی بدیلی در گسترده جهان تشیع دارد و هدف ما ارتقاء این جایگاه است و نیل به این مهم جز با رشد علمی میسر نیست.

حجت الاسلام کمیلی افزود: با توجه به این جایگاه می طلبد اساتید محترم در این مهم کمال همکاری و مساعدت را با مجموعه داشته باشند چرا که بیشترین استاد یک کلاس بیشترین تاثیر را در یک مجموعه دارد و پر رنگ ترین نقش را ایفا می کند.

در ادامه نمایندگان از گروه پژوهشی، آموزشی، فرهنگی، تربیتی، به جمع بندی مباحث بررسی شده درکارگاه ها پرداختند و پیشنهادات و راهکارهای مربوط به آن را درحل مشکلات نظام آموزشی حوزه علمیه ارائه دادند. استفاده از وسایل کمک آموزشی ،جذب اساتیدباتوجه به صلاحیت علمی واخلاقی آنها، قانمندبودن روش پژوهش، زیادبودن حجم سرفصل های دروس، نوآوری و خلاقیت بجای حفظ محوری و حمایت ازپژوهشگران از مهمترین نکات پیشنهادشده در این بخش بود.

خاطر نشان می شود این اجلاس در سه بخش اساتید، همسران و فرزندان با برنامه هایی متنوع نظیر، همایش ویژه همسران اساتید با حضور سرکار خانم استادامانی، کارگاه تخصصی اساتیدخواهر با حضور سرگروه کارگاه سرکار خانم سیفی، نشست های تخصصی هم اندیشی اساتید گروه ها در قالب های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی تربیتی و امور اساتید با هدف بررسی نقاط قوت و ضعف در نظام آموزشی جامعه المصطفی مشهد و ارتقای سطح علمی طلاب با حضور حجت الاسلام والمسلمین مهدوی مهر رئیس مجتمع آموزش عالی مشهد در هر نشست و برنامه های ویژه فرهنگی ورزشی و مسابقات ویژه فرزندان در رده های سنی مختلف به اجرا درآمد.

در اختتامیه این اجلاس پس از تقدیر رئیس مجتمع آموزش عالی مشهد از حضور اساتید در این اجلاس از «حجج الاسلام، شریفی، قربانزاده، طالع زاری، و قپانچی و سرکار خانم اصغری نمدانی» به عنوان اساتید نمونه با لوح یادبود و اهدای جایزه تقدیر به عمل آمد.

همچنین از خانواده استاد فقید مرحوم «حجت الاسلام والمسلمین سجادی نژاد» نیز به طور ویژه تجلیل شد.


٠٩:٠٠ - 1393/04/05    /    شماره : ٥١٢٥٦    /    تعداد نمایش : ٧٩٣خروج
تمام امتیازات متعلق به مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعة المصطفی العالمیه است.